ТОВ «Джейзет» допомагає відновлювати звʼязок на деокупованій Херсонщині

Ми працюємо у Херсонській та Запорізьській областях з 2015 року. Спочатку ми займались модернізацією звʼязку у цих регіонах. Допомагали оператору мобільного звʼязку Vodafone Україна перейти зі стандарту 2G/EDGE на 3G у 2015, а згодом і на 4G LTE.

До початку повномасштабного вторгнення ми 8 років покращували звʼязок у таких містах як Херсон, Геніченськ, Асканія Нова, Нова Олексієвка, Мелітополь. Виконували роботи з заміни обладнання, що відпрацювало свій експлуатаційний термін, на нове – нового стандарту, нового покоління. Роботи виконували згідно планів розвитку мережі мобільного оператора.

Порт та телевежа у Херсоні, фото зроблені під час робіт у 2021.

Після 24 лютого 2022 усі заплановані на 2022 рік роботи було відкладено через військову агресію московії. Але вже влітку 2022 року ми проводили монтажні роботи у прилеглих до окупованих частин територіях на півдні України, домомагаючи покращити звʼязок для ЗСУ та місцевих мешканців. Щоб у прифронтових регіонах було більше можливостей зателефонувати рідним або повідомити про колаборантів чи переміщення окупантів за допомогою смартфону через послугу єВорог у Дії.

Рашистські війська лишили по собі суцільну розруху, а щодо обладнання базових станцій – те, що не знищила артилерія та уламки мін, розкрали вщент самі орки. Вкрали не лише дороговартісне обладнання, а й навіть такі дрібниці як 2 метри мідного кабелю заземлення, лишивши позаду голі стіни.

Після деокупації частини Херсонщини ми, одразу після ДСНС, поліції та співробітників оператора звʼязку – почали відновлювати мережу. Зробили огляд пошкоджених майданчиків та визначились з необхідною кількістю обладанння для відновлення стабільної роботи мережі. Частину обладнання закупили, частину отримали зі стратегічних запасів мобільного оператора.

Це покращило стабільність звʼязку та швидкість передачі даних поблизу Снігурівки. У деяких випадках навіть збільшили радіус дії базових станцій, чим забезпечили можливість для людей на деокупованих територіях отримувати базові послуги цивілізації, притаманні 21 сторіччю, такі як звʼязок, Інтернет та онлайн ЗМІ.